Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Съобщения за всичко във форума
Съб 27 Сеп 2014, 13:42 by Jessica Clark

» Търся си другарче за РП в настоящето
Пет 22 Авг 2014, 14:22 by Ратма

» Viva Las Vegas
Пон 30 Юни 2014, 11:28 by Ратма

» Да броим до 666
Чет 22 Май 2014, 15:17 by Jessica Clark

» След 2 месеца...в града
Пон 12 Май 2014, 10:46 by Сунар Ерми

» Вегетариански ресторант Ерми
Пон 05 Май 2014, 10:12 by Сунар Ерми

» Търся си половинка
Нед 04 Май 2014, 20:30 by Ратма

» Chanyeol's cat
Съб 03 Май 2014, 12:21 by Chanyeol.

» New York Central Park
Съб 03 Май 2014, 12:08 by Selene.

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 4 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 4 Гости

Нула

[ View the whole list ]

Най-много потребители онлайн: 17, на Вто 23 Юли 2013, 10:33
Top posting users this month

Гласувайте за нас на:
Гласувай за мен в BGTop100.com
Екип
Administrators
Moderators

2 дни назад в Миналото ..

Go down

2 дни назад в Миналото ..

Писане by Nikita on Пет 11 Окт 2013, 21:26

Явно днес ми вървеше "като по вода" - в буквалния смисъл. Бях се намръщила, тъй като в една от църквите се бях заляла със светена вода. А на Греховете им действаше само много специална светена вода - от къде, по дяволите, смъртните я бяха намерили? Мислех, че е изчезнала още преди векове. И тъй като свещената земя на църквата не ми въздействаше, наистина се чудех как се бяха сдобили именно с този специален вид осветена вода. И то точно, когато се бях отбила през човешката църква с цел да отмъкна някой кръст под носовете им, тъй като исках да прогоня един особено дразнещ, но по-нисш демон, за който кръстът щеше да свърши идеална работа и да го прогони.
Отърсвайки се от мислите си, коленичих на брега на поточето, където се бях скрила след инцидента с изгарянето. Ръката ми изглеждаше така, сякаш е била подпалена и болеше не по-малко. 
В същия момент дочух стъпки - вярно, че мястото, където се намирах не беше особено далеч от въпросната църква, но все пак беше скрито, закътано и обрасло в храсти и различни други растения. Какво правеше който и да било тук, при това именно сега, когато имах нужда да съм сама? Да му се не види, късметът ми днес като че ли беше наопаки .. този ден ставаше все по-добър и по-добър. И усещайки някой зад себе си, бързо спуснах ръкава си над раната на ръката ми и като направих гримаса от болката, се обърнах, заставайки лице в лице с непознат .. е, не беше човек, със сигурност. Веднага можех да усетя, че е нещо друго.
-Хм .. бих казала, че е опасно за теб да си тук, но след като не си човек, надали ще важи за теб. - казах на непознатия, вместо поздрав и леко наклоних глава на една страна, наблюдавайки го през стиснатите си от болка зъби, които обаче не се забелязваха зад спокойното ми на пръв поглед изражение.

....................................................................................................................
I’m lust, I’m sin, I’m under your skin..
I’m good, I’m bad, I’m more than just a facade...
Nikita
Moderator
Moderator

Брой мнения : 165
Местожителство : New York City

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: 2 дни назад в Миналото ..

Писане by Макс Филс on Пет 11 Окт 2013, 22:18

Станах рано сутринта и закусих с три големи филийки хляб ,бекон ,и три яйца на очи. Пих чаша чай ,а после си напълних вода в една манерка. Смятах да се прибера късно. Излязох навън и тръгнах към горичката зад близката църква.  Докато се разхождах видях една жена над някакво поточе. Тя се обърна и за мое учудване разбра ,че не съм човек.
- Добър ден и на вас. Може да е опасно ,а може и да не е опасно. Това зависи изцяло от вас. 
Бях в добро настроение и не исках проблеми ,но обикновено те сами ме намират. Живота ми не беше много спокоен и всеки ден можеше да приключи. Но май дамата не беше в особено добро настроение. И също ,като мен едва ли беше човек. На външен вид жената беше на около 30 години ,но реално можеше да е на много повече.

....................................................................................................................
Макс Филс
Hybrid
Hybrid

Брой мнения : 77

Писане by Nikita on Пет 11 Окт 2013, 22:36

Единствената ми реакция след думите му беше просто да повдигна вежди. Явно непознатият беше налучкал настроението ми .. и усещаше, че е по-разумно да не ме предизвиква, когато съм така лошо настроена. Главната причина за което, беше изгарящата ме болка в ръката. Проклетата светена вода .. 
За съжаление, знаех какво ми трябва и точно какво ще ме излекува. Мъжът пред мен не беше особено голям късметлия .. не и в момента, когато единственото средство, което щеше да премахне раната ми, беше да вселя Греха си в някой. И като пристъпих бавно, но сигурно към него, вдигнах здравата си ръка, прокарвайки пръст по челюстта му.
-Виж ти - започнах, отправяйки му поглед, с който го измерих от глава до пети, но отблизо, както бях застанала пред него и продължих -Същество с маниери. Каква .. рядкост. 
Подсмихнах се. Говорех за поздрава му, който беше учтив и не бях пропуснала да забележа. В същото време го гледах директно в очите, а в моите се четеше блясък. Той изглеждаше незаинтересован, но това нито ме изненада, нито ми направи впечатление - единствената ми цел в момента беше да се излекувам. И като се приближих още повече към него, забелязах отново безразличието му. В същия момент той ме хвана за ръката, за да ме отдръпне от себе си. Не ме стискаше, нито целеше да ми причини болка, но беше уцелил изгореното ми място и в резултат буквално изсъсках предупредително в лицето му. Свих се назад от него, опитвайки се да преодолея новата, но значително засилена вълна на болка и се колебаех дали да докосна раненото място, или да оставя изгарящото усещане просто да отмине само.

Nikita
Moderator
Moderator

Писане by Макс Филс on Съб 12 Окт 2013, 20:57

Не бях заинтересован затова я хванах за ръката за да я отдръпна от себе си. Аз си имах правила и досега не съм ги нарушавал. Но действията и бяха странни поне за мен. Дори не се познавахме ,но това май няма значение за нея. През годините имах доста поръчки ,но винаги се интересувах от биографията на целта. Но сега не изпълнявам такива поръчки толкова често. Не че ми липсват старите времена ,а сега върша далеч по-недоходоносни задачи. Но това няма значение и определено не искам такива поръчки. 
- Как се казвате ? Маниерите са хубаво нещо и хората са далеч по-груби и невъзпитани от нас. Според мен съществата с маниери не са рядкост. Но може и вие да сте права. 
Не бях съгласен с нея ,че възпитаните същества са рядкост. Дори смятах ,че повечето от нас са възпитани ,но на този въпрос няма точен отговор. Може да сме груби и невъзпитани ,а може и да не сме.

Макс Филс
Hybrid
Hybrid

Писане by Nikita on Нед 13 Окт 2013, 14:05

Подсмихнах се. Той явно не разбираше. И за щастие, не беше разбрал за раната ми. Все пак, не исках да показвам слабост пред непознат, още повече когато този непознат не беше човек. Затова просто повдигнах рамене, без да правя повече опити да го приближавам. Всъщност, бях загубила това желание. Затова просто го гледах в очите и отвърнах небрежно
-Нямах предвид повърхностните маниери, които опират само до държанието и постъпките. Говорех за същността ни, тази, която крием добре, но която все пак е точно това, което ни отличава от смъртните и ни прави .. нещо друго, а не хора.
Подсмихнах се, накланяйки глава на една страна. Все пак, когато всеки от нас се докоснеше до нечовешката си страна, губеше способността си на маниери и възпитаност. Беше нормално .. но някак си имах чувството, че дори и когато непознатият пред мен отприщи тази си страна, пак остава с маниерите си. Беше странно, но инстинктите ми ми говореха за това .. Е, нямаше как да съм сигурна, освен ако той не ми кажеше директно, което надали щеше да направи. Пристъпвайки назад към поточето, го гледах за момент преценяващо и накрая казах
-Името ми е Никита. - не добавих нищо друго, наблюдавайки го за момент мълчаливо. Потиснах импулса отново да повдигна рамене и след като хванах изгорената си ръка над раната, попитах малко по-напрегнато 
-Как е твоето, страннико?
Не промених изражението си, докато го гледах и просто присвих леко очи. Исках да го попитам и какво точно е, освен че не е човек, но премълчах този си въпрос, потискайки желанието да се отдръпна от някой, който очевидно нямаше желание да е в компанията ми.

Nikita
Moderator
Moderator

Писане by Макс Филс on Вто 15 Окт 2013, 14:01

Можех да се превръщам в дракон и овладях това дотам ,че можех дори да се контролирам. И маниерите ми си оставаха ,но ми трябваха години самообучение за да стигна до тук. Години прекарани далеч от хора и същества с ,които да говоря. 
- Казвам се Макс. Има същества ,които могат да  контролират своето ,,аз" и все пак си остават различни от хората. 
Бях виждал такива същества в човешкият си вид и преобразени ,и те се контролираха в повечето ситуации. Понякога не успяваха и същността им надделяваше над разума им ,но само в определени условия също ,като мен. И тези условия могат да ти отнемат всичко ,дори живота.    

Макс Филс
Hybrid
Hybrid

Писане by Nikita on Вто 15 Окт 2013, 14:14

Единствената ми реакция след думите му беше да повдигна вежди. Колко жалко, че имаше същества, които "опитомяваха" нечовешката си същност, както аз го наричах. И каква загуба .. е, имаше си и своите добри страни, но все пак .. аз не исках да изгубя себе си. Може и да не ми допадаше фактът, че бях демон и при това Смъртен грях, но не исках да се променям, само за да постигна контрол. Или по-скоро илюзията за такъв ..
-Е, Макс, какво те води насам? Очевидно е, че не моята компания те кара да стоиш тук .. - този път го наблюдавах с любопитство, докато потисках импулса да го огледам от глава до пети. Е, кой можеше да ме вини - все пак не беше често срещано за мен някой да е безразличен към моята особа. Или пък към Похотта, която излъчвах, но не беше под контрола ми .. все пак това за мен беше като дишането, не бях виновна, че постоянно струеше от мен, след като бе неизменна част от същността ми.
Накланяйки глава на една страна, все още го гледах в очите, добавяйки
-Знаеш ли, цялото това безразличие е отблъскващо .. или най-малкото, приканва да му се отговори със същото.
Повдигайки рамене, което отново ми напомни за раната на ръката ми след като усетих лека болка, му обърнах гръб. Пристъпих към поточето и с периферното си зрение се уверих, че той не ме наблюдава. А и защо ли да го прави, след като беше единодушен към мен .. Игнорирайки го за момент, насочих вниманието си към по-належащите неща. Подсмихвайки се, внимателно навих ръкава си нагоре и загребвайки малко вода, полях раната си внимателно с нея. Ахх .. облекчение. Когато не беше светена, водата можеше да е доста приятна ..

Nikita
Moderator
Moderator

Писане by Макс Филс on Пет 18 Окт 2013, 22:33

- Безразличието ми може да се превърне и в интерес ,но това зависи изцяло от теб ,а стоя тук заради  разговорите с теб.
Отношението ми може и да се промени ,но едва щеше да стане скоро. Разговорът ни засега също не ми беше много интересен ,но се надявах да стане такъв. Но всичко с времето си ,а аз го имам в излишък. Не я наблюдавах ,а се чудех какво да кажа за да може отговорът и да събуди интересът ми. И се сетих за доста въпроси ,но не се сетих за подходящ. Напоследък имах малко мисии и нямаше какво да правя затова се надявах да ми възложат нещо ,но пък може и да променя мнението си. Но дори и малкото мисии ми носеха достатъчно пари за да поддържам техниката си, да плащам данъците си ,за всекидневните си разходи и ми оставаха за забавление. Част от мисиите ми бяха свързани с убийството на хора ,които представляваха заплаха за Египет. Винаги приемах задачите си независимо какви са те. Погледнах към небето ,а после и към Никита .

Макс Филс
Hybrid
Hybrid

Писане by Nikita on Пет 01 Ное 2013, 11:25

Заета с раната си, не му обръщах особено внимание. Болката беше умерена, като дори не се доближаваше до лимита ми. Това, което правеше, беше да ме дразни. Затова едва след като бях намокрила ръката си, хвърлих бегъл поглед през рамо.
-Отегчавам ли те? - попитах хладно, забелязвайки студенината, струяща от него. Честно казано изглеждаше така, сякаш му е скучно, въпреки думите си, че стои тук заради разговорите с мен. Връщайки погледа върху ръката си, се намръщих. Какво ми ставаше? Може би демонската ми страна надделяваше напоследък. Не беше нещо типично за мен, но все пак можеше да обясни странното ми настроение. А и мъжът зад мен ме объркваше - радвах се, че не ми се нахвърли както някои от смъртните правеха, а дори напротив; всъщност, той изглеждаше съвсем без каквито и да било емоции.

Nikita
Moderator
Moderator

Писане by Макс Филс on Пет 01 Ное 2013, 22:21

Беше ми скучно и това явно си личеше. Разговорът си беше твърде безинтересен ,но надеждата ,че това може да се промени ме задържаше тук. Тази надежда започна да се изпарява и се надявах да не се изпари прекалено бързо. Чудех се каква тема на разговор да предложа преди да стане късно ,но не ми се получаваше. Темите ,които измислях бяха неподходящи или скучни затова измислих друго.
- Отегчавам се от разговорът ни , а не от теб. Може да измислим някаква тема за разговор ,която да е интересна и за двама ни ?! Засега на мен ми изглежда ,че говорим само да не бъде тихо и за проверка дали другият си е тръгнал. 
Бях с гръб към нея и затова нямах гаранция ,че е тук. Сетих се за няколко теми ,но ако тя не е съгласна ще измисля нещо друго или ще си тръгна ,като второто е по-вероятно.

Макс Филс
Hybrid
Hybrid

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум: